Oferta

Zacznij od dziś i weź życie w swoje ręce!
Uświadom sobie w jakim jesteś nastroju, uczuciu, w jakiej być może emocji. Weź wdech z tą emocją, z tym nastrojem.

Z SERCEM W RELACJE”Oddech łączy życie ze świadomością i ciało z myślami. Oddech łączy życie ze świadomością i ciało z myślami. Jeśli Twój umysł kiedykolwiek się rozproszy, posłuż się oddechem, by go ponownie scalić”

Mindfulness
trening uważności
dla dzieci
i młodzieży

Mindfulness (uważność) jest narzędziem na całe życie.
To supermoc potrzebna przez całe życie. Mindfulness to naturalna umiejętność bycia obecnym i uważnym w danej chwili. Dzięki niej mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem i umysłem. Uczy nas zwracania uwagi na nasze uczucia, myśli i sygnały płynące z ciała, to również być ciekawym, otwartym i życzliwym dla siebie i innych.
Umiejętność koncentracji, znajomość swoich potrzeb, zrozumienie własnego wewnętrznego świata i wewnętrznego świata innych ludzi, odnajdowanie wewnętrznego spokoju mimo niepokojących myśli i zdarzeń oraz życzliwość wobec siebie i innych pozwolą bardziej świadomie dokonywać wyborów.

Dzięki treningowi uważności zyskasz:
wzrost koncentracji poprzez wyciszenie się, trening świadomego oddychania i skoncentrowaniu się na danej chwili
zdolność radzenia sobie z emocjami, frustracjami i napięciem
zdolność relaksowania umysłu i ciała
zwiększone poczucie własnej wartości dzięki zmniejszeniu agresji, bardziej otwartej postawie, szacunku do siebie i drugiego człowieka oraz nauce empatii i współczucia,
więcej energii, równowagi, przyjemności z życia
więcej odpowiedzialności za siebie i innych
polepszenie relacji interpersonalnych

W trakcie uważnych spotkań nauczysz się:
koncentrowania i utrzymywania uwagi
obserwowania swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,
nazywania i akceptowania własnych emocji i myśli bez ich oceniania
rozpoznawania „trudnych myśli”
akceptowania siebie takim jakim jest, a poprzez to rozwijania życzliwości wobec siebie i innych.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/12/ZSWR46-640x640.jpg

Mentoring

Mentoring jest partnerską relacją między mentorem a mentee (klientem) zorientowaną na odkrywanie i rozwijanie potencjału klienta. Polega głównie na tym, by mentee - poprzez regularne rozmowy z mentorem - zdobywał nową wiedzę, poznawał siebie, rozwijał swoją zawodową samoświadomość, nie obawiał się podążać wybraną drogą samorealizacji.
Tutoring, coaching i mentoring stawiają sobie podobne cele, bywa, że wykorzystują podobne czy wręcz identyczne narzędzia. W każdej z tych metod chodzi o rozwój potencjału, szacunek dla wolności i podmiotowości człowieka oraz wyznaczanie sobie ambitnych celów i ich skuteczne realizowanie.
Można to ująć następująco: coach pomaga w znalezieniu celu, który rozpali i zmotywuje do wysiłku, tutor jest specjalistą w obszarze, którym się zajmuje, wie jak się w nim poruszać i odnieść sukces, a mentor osiągnął wysoki poziom w tym, co robi, ma znaczący dorobek, sukcesy i autorytet; lubi dzielić się wiedzą z ludźmi, którzy podzielają jego wartości, chce ich wzmacniać i promować. Coaching, tutoring i mentoring są metodami bliskiego oddziaływania. Dlatego warto zwrócić uwagę na wspólną cechę takiej pracy – jest nią pełnienie roli wzoru osobowego, bycie autorytetem.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/12/ZSWR85-640x640.jpg

Tutoring

Tutoring jest spersonalizowaną formą nauczania opartą na indywidualnej relacji osoby prowadzącej (tutora) i osoby uczącej się/studiującej (tutoranta, tutee). Tematyka jak i metody pracy dostosowane są do konkretnego tutoranta, uwzględniając jego indywidulane możliwości, potrzeby i talenty. Tutor na podstawie rozmowy z tutorantem projektuje program spotkań (tzw. tutoriali), pozwalający na osiągnięcie celów istotnych dla swojego tutee.

Czas pomiędzy tutorialami przeznaczony jest na indywidualną pracę tutorantai nad wspólnie wytyczonymi celami. Cele tutorialu mogą być rozwojowe, nastawione na szeroko pojęty rozwój osobisty lub naukowe, nastawione na zdobycie konkretnych umiejętności lub wiedzy.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/11/ZSWR43-1280x1280.jpg
Coaching
Coaching jest partnerską współpracą między coachem a coachee (klientem). Klient może, ale nie musi wiedzieć, z czym dokładnie chce pracować i co chce osiągnąć. Jest to proces wsparcia i rozwoju osobistego, który ma na celu pomóc klientowi w osiągnięciu pełniejszego, bardziej satysfakcjonującego życia. Coach pracuje z klientem, aby pomóc mu zrozumieć swoje cele, wartości, pasje i cele życiowe, a następnie opracować plan działania w celu ich realizacji.
A gdy coaching spotka się z oddechem, zadziewa się MAGIA:
oddech pomaga trafić w sedno,
cały proces jest dużo głębszy, szybko prowadzi do istoty problemu,
coaching oddechem to praktyka obecności i odważne działanie,
coaching oddechem przynosi mnóstwo efektów okołoterapeutycznych,
coaching oddechem zapewnia integrację i harmonijny rozwój we wszystkich czterech sferach: Ciała Umysłu Uczuć i Duszy.

Podróż z oddechem
sesje oddechowe

Sesja integrowania oddechem to głęboka podróż w głąb siebie dzięki spotkaniu ze swoim ciałem, umysłem, uczuciami oraz duszą poprzez oddech. Sesja prowadzona jest w oparciu o naturalny, delikatny, niewymuszony oddech, związany z byciem w tu i teraz. W sesji oddechowej spotkasz się ze sobą na głębokim poziomie. Świadomy oddech zaprowadzi Cię do miejsca, w którym poczujesz rozmaite stany emocjonalne i cielesne, zarówno te trudne jak i te przyjemne, z absolutną ciekawością i czułością dla siebie. Ten wspierający proces pozwoli Ci być w kontakcie z przeżyciami, poczujesz zmniejszającą się gonitwę myśli, która w sposób naturalny doprowadzi do aktywności przywspółczulnego układu nerwowego odpowiadającego za relaks i odpoczynek.
Integrowanie oddechem wspiera osoby w trakcie psychoterapii oraz osoby, które są na drodze poprawy jakości swojego życia. Praca z oddechem w sesji oddechowej pozwala „ruszyć z miejsca” osobom, które mają poczucie utknięcia, które pomimo wielokrotnych prób i metod pracy nad sobą przeżywają nadal swoje emocje w sposób bolesny, w poczuciu frustracji, pozostając w starym schemacie.
Sesje grupowe
odbywają się w małych, kameralnych grupach kilkuosobowych w przyjaznej klimatycznej, przytulnej sali warsztatowej, w poczuciu bezpieczeństwa i dużej uważności na potrzeby klienta.
Sesje indywidualne
odbywają się w wyciszonym przyjaznym i klimatycznym gabinecie z zapewnionym komfortem bezpieczeń- stwa i uważności na potrzeby klienta.
Sesje grupowe
odbywają się w małych, kameralnych grupach kilkuosobowych w przyjaznej klimatycznej, przytulnej sali warsztatowej, w poczuciu bezpieczeństwa i dużej uważności na potrzeby klienta.
Sesje indywidualne
odbywają się w wyciszonym przyjaznym i klimatycznym gabinecie z zapewnionym komfortem bezpieczeń- stwa i uważności na potrzeby klienta.

Hawajski masaż
Lomi Lomi Nui
czyli wspaniała podróż w głąb siebie.

Dotyk sprawia, że Twój układ nerwowy przechodzi w stan głębokiego odpuszczenia. W takim zrelaksowanym stanie otwierają się nowe ścieżki neuronowe,

Hawajski masaż Lomi Lomi Nui to głęboko uzdrawiający rytuał. Masuje się głównie przedramionami, co daje uczucie przepływu fal, głębokiego ukojenia i bezpieczeństwa. Zgodnie z filozofią polinezyjską każdy jest w stanie sam się uzdrawiać, a narzędziem umożliwiającym mu to jest miłość, rozumiana jako dzielenie się oddechem i radością. Masażysta podczas masażu Lomi Lomi Nui pomaga uwolnić tę uzdrawiającą moc kryjącą się we wnętrzu każdego z nas.Lomi Lomi Nui to hawajska praca masażu z ciałem przy użyciu ciepłego oleju. Lomi Lomi to coś więcej niż masaż – jest bardzo delikatny a jednocześnie potężny. Dotyka ciała i duszy i jest niezapomnianym przeżyciem. Lomi Lomi to masaż całościowy. Podczas jego wykonywania omija się miejsca intymne, które nigdy nie są odkrywane. Oprócz rąk masażysta używa do masażu miękkich części przedramion, a nawet łokci do ugniatania w sposób bardzo płynny. Harmonijne ruchy, które przypominają taniec sprawia, że masaż ten jest bardziej relaksacyjny i głęboko odprężający. Poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie.

Lomi Lomi to dotyk płynący prosto z serca. Wibracja płynąca w trakcie tego masażu dociera do zakamarków duszy odsuniętych i zapomnianych. Uwalniane są blokady na poziomie fizycznym i emocjonalnym.Podczas sesji masażu można odnaleźć wewnętrzną równowagę, pozbyć się stresu i napięcia, oraz znaleźć spokój wewnętrzny.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/11/ZSWR69-1280x1280.jpg

Psychoedukacja
dla młodzieży

Psychoedukacja dla młodzieży odbywa się na zasadach pracy jeden-na-jeden. Ma na celu wewnętrzny rozwój młodego człowieka i poprawę jego dobrostanu, poprzez umiejętne regulowanie emocji czy autorefleksję. Pomaga radzić sobie z wyzwaniami życia codziennego, budować i rozwijać samoświadomość.

Polega ona na udzieleniu nastolatkowi informacji na temat prawidłowości rozwoju oraz sposobów radzenia sobie z określonym trudnościami wieku młodzieńczego. Spotkania opierają się na psychoedukacji w zakresie regulacji emocji i pracy w kierunku zmiany zachowań oraz pozytywnej adaptacji do zmiany. Istotna w pracy z nastolatkiem jest współpraca z rodzicami/opiekunami.
Tematem psychoedukacji nastolatka może być każde zachowanie, problemy szkolne i pozaszkolne, problemy i uczucia pojawiające się w relacji nastolatek-rodzic/opiekun, nastolatek-rówieśnicy, nastolatek-inni dorośli, nastolatek–zadanie, nastolatek-wyzwanie, nastolatek-cel, nastolatek-planowanie i organizacja.
Psychoedukacja uczy empatii, uważnej obserwacji i ciekawości siebie oraz drugiego człowieka. Wspiera w budowaniu zaufania do siebie i brania odpowiedzialności za podejmowane działania. Dzięki otwartości i zrozumieniu pewnych procesów oraz zachowań młodemu człowiekowi łatwiej jest zrozumieć siebie oraz otaczający go świat.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/11/ZSWR106-1280x1280.jpg

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna to wolny, relaksacyjny spacer wśród drzew, celem którego jest odbiór naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami. Spotkania odbywają się w małych grupach lub indywidualnie, w połączeniu z sesjami oddechowymi. Kapiele takiej są rodzajem naturalnej relaksacji, kiedy jesteś w świadomy sposób ze sobą i tylko dla siebie. Wśród drzew, w ciszy, w towarzystwie świadomego oddechu, stopniowo uwalniają się zatrzymane w ciele emocje, wynikające z przeszłych, nie zawsze świadomych przeżyć. Praca z oddechem jest elementem wspierającym naturalną obserwację otaczającej przyrody oraz głęboką relaksację w naturze. Las bardzo pomaga się odstresować i pozytywnie poprawić nastrój, w zupełnie naturalny sposób.

Badania profesora Miyazaki pokazały, że po spędzeniu czasu w lesie:
wzrasta odporność – rośnie liczba komórek NK (zwalczają infekcje i guzy),
wzrasta rozluźnienie naszego ciała przez uaktywnienie parasympatycznego systemu nerwowego (odpowiedzialnego za odpoczynek i trawienie),
zmniejsza się stres ze względu na osłabienie aktywności sympatycznego systemu nerwowego (odpowiedzialnego za walkę, ucieczkę lub zastygnięcie w bezruchu),
zmniejsza się ciśnienie krwi już po 15 minutach leśnej terapii (niższy poziom utrzymuje się do 5 dni),
zmniejsza się odczuwanie stresu, a zwiększa odczuwanie dobrostanu.
https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/11/ZSWR59-1280x1280.jpg
Spotkania te:
wspierają relacje z najbliższymi oraz z rówieśnikami dzięki uzyskaniu nowych umiejętności komunikacyjnych,
uczą jak regulować emocje i lepiej radzić sobie z tym, co przeżywamy,
rozbrajają mity i błędne przekonania na temat konkretnych problemów lub sytuacji,
uczą korzystania z narzędzi przydatnych w regulacji poziomu stresu, budowaniu relacji i rozwoju wewnętrznym,
uczą nabywać kompetencji przyszłości.
Adresowane są do młodzieży w wieku 11- 18 lat. Odbywają się raz w tygodniu lub co dwa tygodnie, w zależności od rozpoznanej trudności i potrzeb nastolatka. Czas trwania jednej sesji wynosi 60 minut.

TUS
Trening umiejętności społecznych

TUS to metoda pracy terapeutycznej, której celem jest nabycie umiejętności niezbędnych do codziennego funkcjonowania w relacjach międzyludzkich. Z uwagi na elastyczność metody nie ma ograniczeń co do wieku uczestników. Można je prowadzić zarówno w grupach przedszkolnych jak i wśród dojrzałych osób, a każde zajęcia dostosowane są do potrzeb i możliwości danej grupy. Z założenia mają one dotyczyć trudności doświadczanych przez uczestników. Zajęcia zawierają w sobie elementy uczenia konkretnych umiejętności z wyjaśnieniem co będzie ćwiczone i do czego to służy. Treningi umiejętności społecznych to regularne spotkania w stałej, kilkuosobowej grupie. Trening poprawia funkcjonowanie społeczne oraz pomaga zwiększyć pewność siebie i pozbyć się lęku oraz psychicznego dyskomfortu w codziennych sytuacjach. Podnosi kompetencje społeczne, pomaga zawierać nowe znajomości, przezwyciężać trudności edukacyjne czy zwiększać szanse na rynku pracy.
Trening TUS dla dzieci i młodzieży:
nieśmiałych i wycofanych,
popadających często w konflikty,
z trudnościami z dostosowaniem się do norm i zasad,
z trudnościami w rozpoznawaniu, nazywaniu i regulowaniu emocji,
mających trudności z funkcjonowaniem w grupie,
z zaburzeniami rozwojowymi (Zespół Aspergera, ADHD, autyzm).
TUS dla dzieci i młodzieży rozwija:
prowadzenie przyjaznych rozmów, aktywneg słuchanie,
współdziałanie w grupie, rozwiązywanie konfliktów,
rozpoznawanie własnych emocji i sposobów ich regulowania,
reagowanie na zachowania prowokujące ze strony innych.
Trening TUS dla dorosłych:
którzy chcą poprawić swoją komunikację z innymi, przezwyciężyć nieśmiałość,
chcących poznać sposoby na radzenie sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym,
którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje społeczne i skutecznie się komunikować,
chcących zwiększyć poziom asertywności i otwartości.
TUS dla dorosłych rozwija:
inicjowanie i prowadzenie rozmowy, nawiązywanie relacji,
współdziałanie w grupie, rozwiązywanie konfliktów,
wyrażanie własnego zdania i reagowanie na krytykę innych,
budowanie zdrowych granic w kontaktach z innymi.
TUS dla dzieci i młodzieży:
nieśmiałych i wycofanych,
popadających często w konflikty,
z trudnościami z dostosowaniem się do norm i zasad,
z trudnościami w rozpoznawaniu, nazywaniu i regulowaniu emocji,
mających trudności z funkcjonowaniem w grupie,
z zaburzeniami rozwojowymi (Zespół Aspergera, ADHD, autyzm).
TUS dla dzieci i młodzieży rozwija:
prowadzenie przyjaznych rozmów, aktywneg słuchanie,
współdziałanie w grupie, rozwiązywanie konfliktów,
rozpoznawanie własnych emocji i sposobów ich regulowania,
reagowanie na zachowania prowokujące ze strony innych.
TUS dla dorosłych:
którzy chcą poprawić swoją komunikację z innymi, przezwyciężyć nieśmiałość,
chcących poznać sposoby na radzenie sobie ze stresem i napięciem emocjonalnym,
którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje społeczne i skutecznie się komunikować,
chcących zwiększyć poziom asertywności i otwartości.
TUS dla dorosłych rozwija:
prowadzenie przyjaznych rozmów, aktywneg słuchanie,
współdziałanie w grupie, rozwiązywanie konfliktów,
rozpoznawanie własnych emocji i sposobów ich regulowania,
reagowanie na zachowania prowokujące ze strony innych.

Co inni
mówią o nas

https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2018/01/quote.png

Kilka lat pracowałem z oddechem połączonym, pomagając ludziom uwolnić głębokie blokady psychiczne. Nie ma lepszej drogi do skutecznej pracy z emocjami.

ZBIGNIEW

https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2018/01/quote.png

Dzięki dziewczyny. Poruszyłyście coś we mnie. Jeszcze nie wiem co się dzieje, ale jest inaczej. Było na tyle intensywnie dla mnie, że wzruszenie wycisnęło łzy.

ANETA

https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2018/01/quote.png

Dr inż. Sylwia Bednarek jest wzorem dydaktyka z którego umiejętności, podejścia oraz charakteru powinni korzystać wszyscy zajmujący się przekazywaniem wiedzy.

KAMIL

Skontaktuj się z nami

Masz pytania? Wątpliwości? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Chętnie pomożemy. Jesteśmy tutaj dla Ciebie.

    Adres
    Kraków
    Kontakt
    Aneta 506 187 701
    Sylwia 691 563 200
    Email
    zsercemwrelacje@gmail.com
    https://zsercemwrelacje.com/wp-content/uploads/2023/11/Projekt-bez-nazwy-4-160x160.png

    Odwiedź nas:

    Kontakt

    506 187 701
    zsercemwrelacje@gmail.com
    Kraków